Orden "Polonia Restitvta", silver 1918
RP, Förtjänstmedalj Polen, silver 1945
Stockholms centralskytteförening, Förtjänstmedalj, silver 1948
Medalj, St Erik, Stockholm, förgyllt silver
Medalj, malteserkors i svart emalj, silver, 1948
Höjd 3-5 cm
5 miniatyrer av ovanstående medaljer, silver: höjd 1,5-2 cm
3 polska miniatyrer, nålar, höjd ca 3,5 cm, samt 2 nålar, emalj. Metall
Medalj Ystads simsällskap, silver.
Åldersrelaterat slitage.
Höjd 3-5 cm
Åldersrelaterat slitage.