1084391. SLÄPA, metall. 5 MEDALJER/ORDNAR, samt 9 MINIATYRER, silver.

Orden "Polonia Restitvta", silver 1918
RP, Förtjänstmedalj Polen, silver 1945
Stockholms centralskytteförening, Förtjänstmedalj, silver 1948
Medalj, St Erik, Stockholm, förgyllt silver
Medalj, malteserkors i svart emalj, silver, 1948
Höjd 3-5 cm

5 miniatyrer av ovanstående medaljer, silver: höjd 1,5-2 cm

3 polska miniatyrer, nålar, höjd ca 3,5 cm, samt 2 nålar, emalj. Metall
Medalj Ystads simsällskap, silver.

Åldersrelaterat slitage.

Höjd 3-5 cm

Åldersrelaterat slitage.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Göteborgs Auktionsverk
Föremålsnr
1084391

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 588