1075893. FRITS OLOF HALLBERG. Aladåbform, saltglaserad keramik, Ruuthska Bruket.

Längd 21,5, bredd 17,5, höjd 8,5 cm, motiv i form av lejon, signerad FH.

Smärre bruksslitage.

Smärre bruksslitage.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Helsingborgs Auktionskammare
Föremålsnr
1075893

Om auktionshuset

Namn
AB Helsingborgs Auktionskammare
Momsnr
SE556618235701
Org.nr
556618-2357
Telefon
042-21 16 33
Adress

Norra hamnen
Kungsgatan 16
252 21 Helsingborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 178