1070915. ARNE JACOBSEN. Skrivbord, teak, Danmark. Proveniens Familjen L. P. Jørgensen för CFO Novo1934-1972.
Längd 170, bredd 85, höjd 76 cm.
Bruksslitage, lös skiva, märken på skiva, samt fanerlagning och fanerskador.
Nycklar saknas.
Arne Jacobsen (1902–1971)