DALAGRIS, tidigt 1900-tal.

DALAGRIS, tidigt 1900-tal.

Polykromt bemålad mot ljus botten.
Längd 17 cm
Höjd 11 cm.

Åldersslitage, bruksslitage.

DALAGRIS, tidigt 1900-tal.

Längd 17 cm
Höjd 11 cm.

Åldersslitage, bruksslitage.

Föremålsnr
1062997
Antal besök: 1 238