1053433. SKÅL på fot samt GRÄDDKANNA, 2 delar, porslin, helblond, Musselmalet, Royal Copenhagen.
Skål på fot, förstasortering, LVX samt XSX, nr 1/1020, höjd ca 14,5 cm, diameter ca 21 cm
Gräddkanna, förstasortering, nr 1/1031, höjd ca 8 cm.
Bruksslitage. Skål på fot med mindre fotnagg. Gräddkanna med nagg nedtill.