DRAKABYGGET, kataloger mm, 7-delar, Jörgen Nash samt Lis Zwick.

1045925. DRAKABYGGET, kataloger mm, 7-delar, Jörgen Nash samt Lis Zwick.

Jörgen Nash. Rebellen i vårt röda blod. Cavefors förlag.
Lis Zwick. Hvert billede er en sommerfugl til hest. Galerie Knud Grothe. Charlottenlund (signerad med dedikation). Handskrivet brev av Jörgen Nash. Daterat 8/7 1982. Folder Zwick&Nash. Nygårdsmagasinet gamla Linköping 7-22 augusti 1982. Katalog Jörgen Nash Galleri C. Århus 7 sept-30 sept 1991. Folder med signerat A4. Gubben Nash 80 år 11-24 mars 2000. Katalog Jörgen Nash Vingslag över vattnet Galleri Moment, Ängelholm 13 april-3 maj 1994 medföjer kopierat tidningsklipp.

Mindre ytslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre ytslitage.

Antal besök: 1 122