1045405. ANSCHÜTZ. 1515-1516 kal. 22 WMR.
Tillverkningsnummer: 1362564
Piplängd: 55 cm
Fällbart siktblad, löstagbart magasin, tvålägessäkring.
Defekt Fontaine fast 4x32 medföljer monterat på laxade ringar.
Repor och nagg på kolv, i övrigt gott skick.