ARTUR PERCY. Servisdelar, 33-stycken, flintgods, "Vinraka, Gefle.

1033643. ARTUR PERCY. Servisdelar, 33-stycken, flintgods, "Vinraka, Gefle.

9 tefat. Diameter 16,5 cm
4 tekoppar
3 skålar. 2 st 19x23 cm. 1 st diameter 17 cm
4 mattallrikar diameter 25 cm
3 djupa tallrikar diameter 21,5 cm
5 assietter. diameter 19,5 cm
2 assietter. diameter 21,5 cm.

Färgskiftningar krackelyr och slitage förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

9 tefat. Diameter 16,5 cm
4 tekoppar
4 mattallrikar diameter 25 cm
5 assietter. diameter 19,5 cm

Antal besök: 292