SERVISGLAS 42 st sannolikt Orrefors, 1900-talets slut.

1031127. SERVISGLAS 42 st sannolikt Orrefors, 1900-talets slut.

kanna, höjd 18 cm
vinglas 7 st, höjd 21 cm
vinglas 6 st, höjd 18,5 cm
seltersglas, 4 st, höjd 9 cm
seltersglas, 8 st, höjd 9 cm
dessertvinsglas, 10 st, höjd 15 cm
skålar, klarglas, 4 st, höjd 6 cm
skålar, rökfärgade, 2 st, höjd 6 cm.

enstaka nagg förekommer.

Gör en kostnadsfri värdering!

kanna, höjd 18 cm
vinglas 7 st, höjd 21 cm
vinglas 6 st, höjd 18,5 cm
seltersglas, 4 st, höjd 9 cm
seltersglas, 8 st, höjd 9 cm

enstaka nagg förekommer.

Antal besök: 357