BRUNO MATHSSON. BORD, trä och metallben, "Ellips" Piet Hein, F Hansen, 1970-tal.

1030758. BRUNO MATHSSON. BORD, trä och metallben, "Ellips" Piet Hein, F Hansen, 1970-tal.

Made in Värnamo
höjd 65, längd 150 cm, bredd 92 cm.

fanér och kantskada, fläckar och bruksslitage.

Bruno Mathsson (1907–1988)

Gör en kostnadsfri värdering!

Made in Värnamo

Bruno Mathsson (1907–1988)

Antal besök: 1 454