En fantastisk, äkta, överdimensionerad Universal Genéve diamant cocktailklocka med mekanisk rörelse.
Denna klocka är inställd med med cirka 4.30ct diamanter totalt, inklusive:
• 24 x runda, åttkantslipade diamanter runt ett silverfärgat ansikte
• 22 x åttkantslipade diamanter och 6 x graderade baguetteslipade diamanter i axlarna
• 28 x briljantslipade diamanter i armbandet
Armbandet på denna klocka är vitt guld (testat som 18k).
Fallet med denna klocka är enversteel (stämplat).
Serienumret på denna klocka är: 118469027378.
Fallet med denna klocka är rund med examen axlar.
Klockans diameter är 18 mm (¾ tum), ungefär.
Fallet med denna klocka (inklusive axlarna) mäter: 45 mm (1¾ tum) lång x 2½ mm (1 tum) bred, ungefär.
Klocklängd: 16 centimeter (6¼ tum), ungefär.
Denna klocka kommer i en presentationsruta.
Klockvikt: 22,5 gram.
Lådans vikt: 140,0 gram.
Totalvikt: 162,5 gram.
Pre-ägd/bra.
Smärre repor på glas.
I gott skick vid tidpunkten för noteringen.
Klockvikt: 22,5 gram.
Lådans vikt: 140,0 gram.
Totalvikt: 162,5 gram.
Pre-ägd/bra.
Smärre repor på glas.