TOMTEFIGURER, 6 st, terrakotta, Tyskland, 1950/1960-tal.

101205. TOMTEFIGURER, 6 st, terrakotta, Tyskland, 1950/1960-tal.

Polykromt bemålade. 3 av tomtarna märkta Balzer u Bock KG, Gräfenroda-DDR. Höjd 25 cm.

Mindre slitage samt en tomte med lagad fot.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 370