Vi har tyvärr inga föremål som matchar din sökning.

Tre sengustavianska baljfåtöljer av Ephraim Ståhl. En båtyxa från yngre stenåldern. Och en rysk brödkorg i silver från St Petersburg, daterad 1851.
Det är några av föremålen från Göte och Christina Aspegrens sterbhus som nu går under klubban hos Garpenhus Auktioner.
Paret kom att vara verksamma i Simrishamn från 1930-talets början och under tre decennier bebodde de gården Tobisborg. Där drev de en fruktodling och födde upp kor av rasen Aberdeen-Angus. Vid sidan av det odlade de ett intresse för konst och antikviteter vilket avspeglar sig i de över 200 utrop som nu presenteras.
Det är ett varierat utbud med föremål från alla åldrar och ursprung. En lysrörslampa från Ateljé Lyktan står tätt intill en svanhalsstol. En dosa i silver av sekelskiftessmeden Axel Bergman ligger placerad på en sengustaviansk byrå. Och två volymer oumbärlig pomologi delar utrymme med en kvartett tallrikar från 1700-talets Kina.
Välkomna att sovra bland högt och lågt, stort och smått och gammalt och ungt i Garpenhus Auktioners Sterbhusauktion efter Christina & Göte Aspegren, Simrishamn.