Vi har tyvärr inga föremål som matchar din sökning.

Palsgaard Kunstauktioner tar ännu ett kliv mot en position som en tongivande dansk aktör inom fältet för modern design. Med February Selected presenteras över 160 utrop fyllda med av utvalda möbler, lampor och keramik grundat i den skandinaviska konsthantverkstraditionen. Denna gång varvas 1920- och 1930-talets inredningsideal med både en papegojbur till fåtölj och 60-talsklassikern Corona, formgiven av Poul M. Volther. En mäktig druvklase av Hans Hedberg ses intill en slank vas av Axel Salto. Och så alla lamporna på det - pur formglädje där.
Varmt välkomna!