Vi har tyvärr inga föremål som matchar din sökning.

Auktionshuset Kolonns Retrohem har vid det här laget blivit en efterlängtad tradition för alla de som intresserar sig för och vill fylla sina hem med färg och form från 1900-talets mest händelserika årtionden. Och även denna gång är katalogen fullproppad med designkarameller av både bekant och lite mer udda slag. Berömdheterna bakom utropen är många till antalet. Bruno Mathsson, Lisa Larson, Carl Fagerlund, Hans-Agne Jakobsson, Fredrik Kayser, Henning Koppel och Helena Tynell är några dem. Och jämte möbler, belysning, glas och keramik ses även ett flipperspel, en knallgul sjörövardröm från 60-talet som skräller och plingar precis som en sån mackapär ska göra.
Varmt välkomna till Retrohem!