Vi har tyvärr inga föremål som matchar din sökning.

Kalmar Auktionsverk bjuder på sommarkvalitet med ett alldeles lagom urval moderna och antika godbitar att välja bland. Bland de lokala pärlorna återfinns en olja av Per Ekström, ett krispigt äpple av Ingeborg Lundin plus ett lejon med Gripsholmsblick av Johan August Gustafsson. Lägg därtill en signerad (!) paneldivan av Anton Wahledow, ett par träarbeten av Calle Örnemark och en sexpipig Engholm-revolver så har ni redan där en fin samling rariteter värda en närmare titt. Men auktionen innehåller även möbler av Alvar Aalto och Bruno Mathsson, silver från 1800- och 1900-talet (Wiwen bland annat!), konst och konsthantverk samt en traktor som klarar av en hel del tungt arbete.
Välkomna till Sommarkvalitet hos Kalmar Auktionsverk!