Vi har tyvärr inga föremål som matchar din sökning.

"Här är kugghjul och propellrar så vitt jag kan se
Kanske du kan vara så hygglig och förklara vad det är?"
Ställd inför över 200 utrop Teknika & Nautika behöver man nästan, likt Michael B Tretow framför den makalösa manicken, lite hjälp med att förstå vad man ser.
För när Stockholms Auktionsverks filialer Globen och Magasin 5 nu bjuder in till temaauktionen Teknika & Nautika är det ett överflöd utan dess like. Här bjuds det på modellfartyg, högtalare, nakterhus, kompasser av alla de slag, en uppsjö skeppsporträtt, lanternor, ett diorama och en dykarhjälm. Plus en hel del till. Som till exempel Zoltan Sepeshys charmiga "Business Center", en målning som bland annat varit utställd på The High Musuem of Art, i Atlanta, Georgia, USA. En svenskt signalställ från 1950-talet hör också till utropstecknen liksom ett brittiskt skelettur från 1800-talets andra hälft.
Välkomna att gå loss!