Vi har tyvärr inga föremål som matchar din sökning.

Det vankas kattfötter, lejon och inslagna årsstämplar när Auktionshuset STO nu välkomnar er till temat Sommarsilver. Med det historiskt så betydelsefulla grundämnet silver som gemensam nämnare presenteras knappt 50 utrop av högst varierande slag. Variationen avspeglas inte minst i huvudnumren. Ett av dessa är en kinesisk såsbåt från sent 1800-tal. Ett annat är paret bägare, stämplade i Dublin år 1774 av John Lloyd. Och ett tredje är en norsk bestickuppsättning från firma David Andersen. Det dukade bordet står i fokus med pepparströare, sockerruskor, supkoppar, servettringar, coasters med mera. Men urvalet rymmer även luktdosor, smycken och till och med en tvålask! Varsågoda att botanisera i alltifrån barock till modernism.
Välkomna till STO Auktioner!