Vi har tyvärr inga föremål som matchar din sökning.

100 lampor - och några till - står på menyn när Gomér Andersson i Linköping bjuder in till Spread the light!
Skruva i glödlampan och följ med på en designkavalkad med klassiker, samtida former och udda modeller i en spretig blandning.
Yngst i klassen är Niclas Hoflins golvlampor "Arcipelag". Mest traditionell är kanske ampeln i empirestil. Avgjort mest svampformade är i alla fall Monica Backströms bordslampor från Boda - i sig två stycken svensk designhistoria. Med start i början av 1900-talet löper Spread the light längs 1900-talets föränderliga formgivningsvärld och mynnar ut i samtidens armaturer för hus och hem. Välkommen att hitta din favorit!