SOCKERBITSSTÄLL, silver, stämplad "L.Engel Wien", Österrike, 1900-talets första hälft.

1813604. SOCKERBITSSTÄLL, silver, stämplad "L.Engel Wien", Österrike, 1900-talets första hälft.

Stämplad med kontrollstämpel för 800/1000 silver Wien 1922-2001.
Även stämplad "L.ENGEL WIEN"
Längd ca 14,5 cm.
Vikt ca 90 gram.

Slitage, ärgfläckar.

Tema

Det dukade bordet

Gör en kostnadsfri värdering!

Även stämplad "L.ENGEL WIEN"
Längd ca 14,5 cm.
Vikt ca 90 gram.

Slitage, ärgfläckar.

Tema

Det dukade bordet

Antal besök: 529