Stämplad med kontrollstämpel för 800/1000 silver Wien 1922-2001. Även stämplad "L.ENGEL WIEN" Längd ca 14,5 cm. Vikt ca 90 gram.
Slitage, ärgfläckar.
Det dukade bordet