488. MUSIK/MUSIC. Handskriven musik.

488. 629178. MUSIK/MUSIC. Handskriven musik.

Fyra volymer med handskriven musik från 1800-talet. Fyra oblong 8vo-volymer i röda lite skavda halvmarokängband med förgylld pärmtitel: Tenore primo, Tenore secundo, Basso primo och Basso secunda. Innehåller handskrivna noter och sångtexter. Mycket dekorativt. I sliten kassett.

Slitage.

Slagauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Bokauktion, 524

Visningstider
Söndag 28 maj kl. 12-16
Onsdag 31 maj kl. 14-18
Torsdag 1 juni kl. 14-18
Fredag 2 juni kl. 14-18
Lördag 3 juni kl. 10-12

Antal besök: 246