6 etsningar av Axel Fridell. Bl. a. porträtt av den sittande konstnären Alfred Hedlund som är ha dsignerad och daterad av Fridell. Första etat. Ett par dubletter. Några från Föreningen för Grafisk Konst.
Visningstider
Söndag 28 maj kl. 12-16
Onsdag 31 maj kl. 14-18
Torsdag 1 juni kl. 14-18
Fredag 2 juni kl. 14-18
Lördag 3 juni kl. 10-12