Från Gamla Stockholm. Femtio etsningar af H. A. Sallberg. Stockholm, 1917. + Från Gamla Stockholm 50 (OBS endast 42) etsningar. Ny serie med beskrivande text av A. Tidner. Stockholm, 1918. I mappar med kassetter 28x34 cm. Tryckta i 150 ex och numrerade. Samtliga signerade för hand. Totalt 92 etsningar. I Ny serie saknas 8. Kassetterna skadade. + 3 lösa etsningar signerade av Sallberg varav 2 Stockholms-motiv.
Visningstider
Söndag 28 maj kl. 12-16
Onsdag 31 maj kl. 14-18
Torsdag 1 juni kl. 14-18
Fredag 2 juni kl. 14-18
Lördag 3 juni kl. 10-12