7 etsningar av Carl Larsson. Någon signerad i plåten. Bl. a. Min köksa och tvätterska 1901. Flera från Föreningen för grafisk konst.
Visningstider
Söndag 28 maj kl. 12-16
Onsdag 31 maj kl. 14-18
Torsdag 1 juni kl. 14-18
Fredag 2 juni kl. 14-18
Lördag 3 juni kl. 10-12