Axel Fridell av Karl Asplund. Med en signerad originaletsning föreställande Selma Lagerlöf. Nr. 73 av 110 exemplar i ett rött halvmarokängband med lätt blekt rygg. + Berget och solen av Björn von Rosen. Nr. 65 av 200 ex med en signerad litografi. Grönt halvmarokängband med blekt rygg. Kassett. + Göteborgskoloristerna av Axel L. Romdahl m. fl. Rabén & Sjögren, 1948. Nr. 374 av 400 ex. i ett dekorerat skinnband. + 5 bibliofila utgåvor till rörande konst. Totalt 8 vol.
Visningstider
Söndag 28 maj kl. 12-16
Onsdag 31 maj kl. 14-18
Torsdag 1 juni kl. 14-18
Fredag 2 juni kl. 14-18
Lördag 3 juni kl. 10-12