Ensliga öar av Roland Svensson. Nr. 40 av 160 signerade exemplar med en signerad litografi i färg. 4:o i ett snyggt halvpergamentband. Kassett. + Leva i skärgård av Erik Jonson. Med en dedikation från honom och en signerad litografi i färg av Hasse Lindberg. Nr. 23 av 300 i ett välbundet blått marokängband med förgylld dekor. Kassett.
+ Bland kobbar och skär av Axel Sjöberg. Tvär-4:o i ett lyxigt skinnband och kassett. Nr. 31 av 50 exemplar med en originalteckning av konstnären. + Skärgårdsliv i gången tid av Roland Svensson i ett band av Hans Frostell. Totalt 4 vol.
Visningstider
Söndag 28 maj kl. 12-16
Onsdag 31 maj kl. 14-18
Torsdag 1 juni kl. 14-18
Fredag 2 juni kl. 14-18
Lördag 3 juni kl. 10-12