224. WILLIAM IV, BORDSSKEDAR, ETT PAR, SILVER.

224. 3379448. WILLIAM IV, BORDSSKEDAR, ETT PAR, SILVER.

Jonathan Hayne, London 1834. 22,5 cm lång, 158g tillsammans med ytterligare en solid silversked av Samuel Hayne & Dudley Carter, London 1851. 23cm lång 70g (3).

Något åldersrelaterat slitage och skador på skålar.

Slagauktion

Gör en kostnadsfri värdering!
Gör en kostnadsfri värdering!

Katalognr
224

The Collector with Asian Art

IMPORTANT: Viewing and collection for this sale is at our NORFOLK saleroom. Unit 12 Manor Farm Barns, Glandford Nr Holt, Norfolk NR25 7JP.

Viewing Times:
02 May - 09:00 - 16:30
03 May - 09:00 - 16:00
04 May - 09:00 - 12:00
07 May - 09:00 - 16:30

Antal besök: 79