224. 3379448. WILLIAM IV, BORDSSKEDAR, ETT PAR, SILVER.
Jonathan Hayne, London 1834. 22,5 cm lång, 158g tillsammans med ytterligare en solid silversked av Samuel Hayne & Dudley Carter, London 1851. 23cm lång 70g (3).
Något åldersrelaterat slitage och skador på skålar.