228. HANS BERGSTRÖM. Vägglampor, ett par, Ateljé Lyktan, Åhus 1950-tal mässing med perforerad stjärndekor, kuphållare med vågig kant, kupor i matterat opalglas.
228. 3051688. HANS BERGSTRÖM. Vägglampor, ett par, Ateljé Lyktan, Åhus 1950-tal mässing med perforerad stjärndekor, kuphållare med vågig kant, kupor i matterat opalglas.
Höjd 29, 20 x 17 cm.
Bruksslitage, senare hål i reflektorplåten, för frågor och konditionsrapport vänligen kontakta christofer.wikner@auktionsverket.se eller ulrika.ruding@auktionsverket.se.
Höjd 29, 20 x 17 cm.