Olja på duk, 46 x 54 cm. Signerad Alechinsky. Utförd 1962
Verket kommer att registreras som n°634 i kommande catalogue raisonné.
PROVENIENS
Galleri Blå
Enligt uppgift inköpt på 1980-talet av nuvarande ägare.
God kondition.
Vid frågor vänligen kontakta Victoria Svederberg, victoria.svederberg@auktionsverket.se.