713. 1696972. MIGUEL BERROCAL. ”Hoplite”.
Avtagbar bronsskulptur
Signerad och numrerad 265/500. Tillverkad 1981-1982. Ett av elementen som ingår i arbetet är en Rubiks kub. Op. 212. Fäst anteckningsboken med monteringsanvisningar (ej numrerad)
24,5x14x14,5 cm.
Avtagbar bronsskulptur
24,5x14x14,5 cm.