713. MIGUEL BERROCAL. ”Hoplite”.

713. 1696972. MIGUEL BERROCAL. ”Hoplite”.

Avtagbar bronsskulptur
Signerad och numrerad 265/500. Tillverkad 1981-1982. Ett av elementen som ingår i arbetet är en Rubiks kub. Op. 212. Fäst anteckningsboken med monteringsanvisningar (ej numrerad)
24,5x14x14,5 cm.

I gott skick. Rester av metall renare.

Nej, betalas av säljaren

Slagauktion

Gör en kostnadsfri värdering!
Gör en kostnadsfri värdering!

Avtagbar bronsskulptur
24,5x14x14,5 cm.

Nej, betalas av säljaren

Katalognr
713

Subasta junio 2021

Antal besök: 849