Märken och slitage. Repor på glas och boett. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.
Urmakares kommentarer:
Original vridring med små skador samt äldre reparation.
Kronhjul samt muffhjulsdriv utbytt samt service av automatuppdrag.
En komplett service rekommenderas.