107. JOSEF FRANK, SOFFBORD, FIRMA SVENSKT TENN.

107. 917476. JOSEF FRANK, SOFFBORD, FIRMA SVENSKT TENN.

Modell 2139, rotfanerad skiva med ben av valnöt, brännmärkt AB Eriksson och söner Möbelsnickeri Vrena, diameter 120 och höjd 49 cm.
Proveniens: Landshövdingen och Riksmarskalken Gunnar Brodin, 1931-2009, därefter i arv till nuvarande ägare.

Sarg med obetydlig nötning.

Slagauktion

Gör en kostnadsfri värdering!

Sarg med obetydlig nötning.

Crafoord höstkvalité 2018

Auktion:
Lördag1/12 kl 12.00

Visning:
Lördag 24/11 kl 11-14
Måndag 26/11-fredag 30/11 kl 13-18
Auktionsdagen 10-12

Antal besök: 4 772