Kvinnogestalt med huvud av opakt svart glas, fattat i 18k guld, bestrött med diamanter, signerad "STERLÉ PARIS" och med franska guldstämplar, sannolikt 1960-talet, höjd 8,5 cm.
En diamant saknas.
En diamant saknas.
Visning och auktion: Crafoord Auktioner
Visning: 28-29/5 (kl 13-18), 30/5 (kl 13-19), 1/6 (kl 13-18), 2/6 (kl 10-12)