Carl Johan Wadström, så kallade sullastolar. Klubbade för 140 000 SEK.

Den gustavianska stilen är just nu den mest eftersökta stilriktningen på Auctionet. Våra köpare söker både föremål från den gustavianska tiden under 1700- och 1800-talet såväl som moderna stilkopior från 1900-talet.

Få dina gustavianska föremål värderade gratis idag!

Kostnadsfri värdering

Vad vill du värdera?

Dra bilder hit eller välj bilder

Fota gärna eventuella stämplar, signaturer samt baksida och undersida.

    Till exempel mått, skick, tillverkare och material.

    Hos vilket av våra auktionshus?

    Kontaktuppgifter

    Dina uppgifter används enbart för att kontakta dig om värdering.