AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN. Skulptur i form av vallpojke, snidat och delvis bemålat trä.

99090. AXEL PETERSSON DÖDERHULTARN. Skulptur i form av vallpojke, snidat och delvis bemålat trä.

Höjd 16 cm.
Proveniens: Gåva från konstnären till Lars-Olof Bäck på 1920-talet.

Vallkäpp saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 16 cm.

Vallkäpp saknas.

Antal besök: 2 410