GOLVLAMPA, trearmad, trä och mässing, Nybro Armaturfabrik, 1900-talets mitt.
989860. GOLVLAMPA, trearmad, trä och mässing, Nybro Armaturfabrik, 1900-talets mitt.
Höjd ca 125 cm.
Bruksslitage. Belysning/el ej funktionstestad eller genomgången, funktionsgaranti lämnas ej. Plastdetalj med skada. Smärre brännmärke på skärmarnas insida.
Höjd ca 125 cm.