SKÅL, porslin, jugend, Nils Emil Lundström, Rörstrand, 1900-talets början.

98735. SKÅL, porslin, jugend, Nils Emil Lundström, Rörstrand, 1900-talets början.

Genombruten vid mynningen, dekor av insekter. Märkt Rörstrand NL samt inristat RR 20580 (modellör Ruben Rising). Höjd ca 11 cm.

Mynningsnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mynningsnagg.

Antal besök: 1 529