MATSALSGRUPP: BORD m 5 extra iläggsskivor och 8 STOLAR, ek 1930/40-talet.
982314. MATSALSGRUPP: BORD m 5 extra iläggsskivor och 8 STOLAR, ek 1930/40-talet.
Bordet kan bli 5 meter långt. Stödben finns och kan fällas in, när bordet är kortare.
1 iläggsskiva, ek samt ytterligare 4 av enklare trä
Stolarna, skinnklädda.
Bruksslitage. en stol något defekt under sitsen. en stol något vinglig. bord något solblekt. Mindre märken. Mindre torrsprickor.
Stolarna, skinnklädda.