98140. SKÄNK, teak, möjligen Marianne von Münchow, 1950/60-tal.
Rektangulär form. På höga ben. 4 dörrar, inredning med hyllplan. 8 utdragbara lådor. 2 nycklar finns.
Längd 134 cm.
Bredd 40 cm.
Höjd 108 cm.
Vattenfläckar. Smärre repor.
Nyckel/nycklar finns.