925 SILVER FLÄTAT ARMBAND.

925 SILVER FLÄTAT ARMBAND.
979634. 925 SILVER FLÄTAT ARMBAND.

Armbandet är tillverkat i 925 silver som en flexibel, stark rörformad fläta. Det är stämplat med 925 sterling silver.
Den rörliga satinerade bollen är också gjord av 925 silver och förgylld i 585 gult guld.
Den texturerade sfären är delvis satinerad och delvis polerad.
Flätarmbandet är polerat och kan sträckas något för att sätta på.

mycket väl bevarad.

Gör en kostnadsfri värdering!

mycket väl bevarad.

Inter-Arte
Antal besök: 551