979634. 925 SILVER FLÄTAT ARMBAND.
Armbandet är tillverkat i 925 silver som en flexibel, stark rörformad fläta. Det är stämplat med 925 sterling silver.
Den rörliga satinerade bollen är också gjord av 925 silver och förgylld i 585 gult guld.
Den texturerade sfären är delvis satinerad och delvis polerad.
Flätarmbandet är polerat och kan sträckas något för att sätta på.