978270. BESTICK, Gense "Viktor", 24 delar, mässingsdetaljer, plast samt rostfritt stål, 1970-tal.
Gense har endast uppgifter om modellens namn i sitt arkiv, ej formgivare.
6 st matgafflar, längd 19 cm
6 st matknivar längd 21,5 cm
6 st matskedar, längd 19 cm
6 st teskedar längd 13 cm.
Mindre ytslitage.