PERUKSTOCK, porslin, Kina, 1800-talets slut.

97457. PERUKSTOCK, porslin, Kina, 1800-talets slut.

Polykrom reliefdekor av bl a vaser, urnor samt väggur. Höjd 28 cm.

Bruksslitage samt mindre krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 129