97308. SOFFGRUPP, 3 delar, 1970-tal.
Stålrörskonstruktion. Lösa plymåer med brunt skinn. Vitt canvastyg under plymåerna.
Fåtöljer, 2 st, på hjul, olika höjd på ryggen.
Soffa. Längd 146 cm.
Skinnet med slitage, underliggande canvastyget med ställvisa fläckar.