CIGARETTSET I ORIGINALFÖRPACKNING, 3 delar, benporslin, Royal Worcester, England.

96867. CIGARETTSET I ORIGINALFÖRPACKNING, 3 delar, benporslin, Royal Worcester, England.

Set bestående av cigaretthållare samt två mindre askfat. Vit glaserat gods med blomsterdekor. Förgyllda kanter.
Vas
Höjd 6,5 cm.
Askfat
Diameter 10 cm.

Nyskick. Lysningsgåva mitten på 1960-talet. Originalförpackning solblekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas
Höjd 6,5 cm.
Askfat
Diameter 10 cm.

Antal besök: 1 534