PARTI SILVER, 10 delar, bland annat sockerströare, dosor, Totalvikt 379 gram.

96167. PARTI SILVER, 10 delar, bland annat sockerströare, dosor, Totalvikt 379 gram.

Dosa svenska importstämplar, längd 7,5, höjd 9 cm.
Dosa, Danmark 1946, längd 7,5, höjd 6,5 cm.
2 såsskedar, längd ca 16,5 cm.
Servettring.
3 mindre skedar, längd 11 cm - 14,5 cm.
Sockerströare med handtag i trä, längd ca 21,5 cm.
Askkopp, GAB, med botten i bakelit, diameter ca 7 cm.

Slitage, bucklor, gravyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Servettring.

Slitage, bucklor, gravyrer.

Antal besök: 733