Porträtt av Clas Wittmack, a tergo signerad och betitlad, "Grosshandlaren, Herr Clas Wittmack" (1686-1726),.80x66 cm
Proviniens: Denna målning såldes på Bukowskis i Stockholm år 1904(auktion nr 160 kat nr 90) till generalkonsul Herman Hector enligt Nationalmuseum.
Åldersslitage.
Åldersslitage.