95998. PARTI KERAMIK, 2 delar, vas samt skålfat, Anna-Lisa Thomson, Mari Simmulson, Upsala-Ekeby, 1900-tal.
Vas, vit glasyr, A-L Thomson, höjd 25,5 cm.
Skålfat, Mari Simmulson, diameter 29,5 cm.
Bruksslitage, vas med glasyrdefekter, rester av klisterlapp.