MAT OCH KAFFESERVISDELAR, 85 delar, porslin, KPM, Polen.

95871. MAT OCH KAFFESERVISDELAR, 85 delar, porslin, KPM, Polen.

Vit glaserat gods med dekor i relief, förgyllda detaljer. Servisdelar bestående av 12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 förrättstallrikar, 24 assietter, 6 uppläggsfat, 2 uppläggsskålar, såsskål på fat, kanna, 12 kaffekoppar med fat, kaffekanna, sockerskål med lock samt gräddsnipa.

Ett par ljusstakar Hackefors medföljer.

Fint skick. Mycket lätt bruksslitage. 1 kopp med spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 5 486