957099. SALUTKANON, Hällefors bruk, järn på senare trälavett.

Gjutnummer VIII, samt stämplad HF.
Längd på eldrör cirka 62 cm.

Rost, senare lavett, åldersrelaterat slitage.

Längd på eldrör cirka 62 cm.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Gomér & Andersson Norrköping
Föremålsnr
957099

Om auktionshuset

Namn
Auktionshuset Gomér & Andersson AB
Momsnr
SE556754767301
Org.nr
556754-7673
Telefon
011-36 10 00
Adress

Importgatan 50
602 28 Norrköping
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 1 252